Харчування

Харчування дітей проводиться згідно зі спільним наказом МОН України та МОЗ України №298/227 від 17.04.2006 та з наказом №202/65 від 26.02.2013 "Про затвердження змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах . При наявності довідки від лікаря здійснюється дієтичне харчування, яке передбачає зміну технологій приготування страв (готуються тушковані, варені страви). Всі діти отримують триразове харчування.

Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (Постанова КМУ від 24.03.2021 № 305 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ від 28.07.2021 № 786)

Аналізуємо норми і порядок організації харчування в закладах дошкільної освіти

УВАГА БАТЬКИ!!!

Рішення виконавчого комітету Харківської міської ради Харківської області від 24.11.2021 № 928 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти м. Харкова у 2022 році"

Наказ Департаменту освіти Харківської міської ради від 24.11.2021 № 910 "Про організацію харчування учнів та вихованців закладів освіти міста у 2022 році"

У закладах дошкільної освіти з 01.01.2022 року встановлено плату за харчування:
- для вихованців віком від 1-го до 3-х років - 35, 00 грн. ( із розрахунку: 14,00 грн. - бюджетні кошти та 21, 00 грн. - батьківська плата);
- для вихованців віком від з-х до 6-и (7-ми) років - 40, 00 грн. (із розрахунку: 16,00 грн. - бюджетні кошти, 24, 00 - грн. - батьківська плата).

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім’ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах».

Впровадження системи "НАССР"

Згідно з нормативно-правовими актами ЗДО впроваджує систему управління безпечності харчових продуктів на основі принципів НАССР. Наказом "Про створення постійно діючої багатопрофільної робочої групи в КЗ "ДНЗ № 294" з розробки, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР)" від 06.06.2019 № 45 створено постійно діючу та багатопрофільну робочу групу з розробки, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).

Пільги на харчування
(зі змінами від 01.01.2015)

На підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 667 від 21.11.2002 р. пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:
Діти з малозабезпечених сімей;
Діти-сироти (опікуни);
Діти з багатодітних сімей.
Діти, батьки яких мають статус АТО та ОСС.
Діти з сімей ВПО

Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)

Довідка з Управління праці та соціального захисту населення (оригінал) - 1 шт. (поновлюється 1 раз у півроку);
Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
Паспорт мати та батько

Діти-сироти (опікуни) (харчування безкоштовне)

Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.
Ксерокопія рішення суду про опікунство - 1 шт.
Паспорт опікуна.
Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 50 %)

Ксерокопія свідоцтв про народження всіх дітей - по 1 шт. (або паспорт дитини, що старше 14 років, або 16 років.)
Ксерокопія посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт.
Паспорт обох батьків. - 1 шт.
Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні осіб - 1 шт.
Довідка з учбового закладу. - 1 шт.

Діти учасників АТО та ООС

Ксерокопія свідоцтва про народження дитини - 1 шт.,
Паспорт учасника АТО,
Довідка з управління праці та соціального захисту населення;
Посвідчення учасника АТО

Для одиноких матерів пільги Законом не передбачені!

Всі документи подаються при зарахуванні дитини в дитячий садок або на момент встановлення пільг.