• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Сьогодні, 3 грудня міжнародний день інвалідів

Сьогодні, 3 грудня міжнародний день інвалідів

2014-12-03

/Files/images/день інвалідів.jpg

У 1992 році в кінці Десятиліття інвалідів Організації Об'єднаних Націй (1983-1992) Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів (International Day of Persons with Disabilities).

Зазначене десятиліття було періодом підвищення інформованості і вживання заходів з метою поліпшення становища інвалідів і забезпечення для них рівних можливостей.

Пізніше Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени ООН проводити заходи на відзначення Дня, маючи на увазі подальшу інтеграцію в життя суспільства осіб з інвалідністю.

Проведення 3 грудня Міжнародного дня інвалідів спрямовано на залучення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав і благополуччя, на залучення уваги суспільства на переваги, які воно отримує від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цілі, заради яких цей день був проголошений, - повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ці цілі були поставлені у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятої Генеральною Асамблеєю в 1982 році.

Нагадаємо, що Міжнародний день боротьби за права інвалідів відзначається щорічно 5 травня.

Освіта для дітей інвалідів - не проста річ. В наш час багато приділено уваги освіті таких діточок, інклюзивна освіта пропонує залучати таких дітей до звичайних освітніх закладів, але там повинно створити умови для таких дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 67