ДО 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

/Files/images/шевченко.jpeg

ШЕВЧЕНКО

Тарас Григорович

(1814-1861)

Геній, мислитель, пророк… Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.

Тарас Григорович прожив усього 47 років, із них 24 роки був у кріпацтві, 10 років мучився в солдатській неволі на засланні й лише 13 років був вільною людиною. Трагічною була доля Шевченка. Та його життя було наче зірка: яскраво запалало, але швидко згасло.

У старій хатині

Кріпака колись,

В тихий день весняний

Хлопчик народивсь…

Весною, 9 березня 1814 року, Шевченко з'явився на світ, щоб стати совістю України, її величчю.

Нормативо-правове забезпечення

Указ Президента України "Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка"

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання"

• Лист Міністерства освіти і науки України "Про методичні рекомендації з питань виховної роботи у навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році"

План заходів з підготовки та відзначення у Харківській області у 2014 році 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка

Лист Державного комітету телебачення і радіомовлення України

Визначено логотип до 200-річчя від дня народження

Тараса Шевченка

/Files/images/10logo.jpg

Цей логотип стане всеукраїнським та міжнародним символом шевченківського ювілею і буде використовуватися в буклетах, каталогах, на афішах, банерах, біг-бордах, плакатах, що сповіщають про проведення заходів, присвячених відзначенню ювілею Т.Г.Шевченка, в оформленні інтер’єрів приміщень, де проходитимуть заходи з нагоди 200-річчя з дня народження Кобзаря, на телебаченні у тематичних програмах, фільмах, анонсах.

Що стосується безпосередньо логотипу, то він представляє собою стилізований автопортрет молодого Шевченка, під яким міститься його авторський підпис та дата «200 років». Кольори логотипу: темно-синій, бронзовий чи темно-оранжевий. Фон логотипу білий, проте допускається використання блідо-жовтого кольору у випадку роздруківки на банерній тканині. Розміри емблеми можуть змінюватися в залежності від застосування.

На виконання Указу Президента України від 11 квітня 2012 року №257/2012 «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 №136 «Деякі питання підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка» та з метою вшанування видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка й популяризації спадщини Великого Кобзаря серед дітей, батьків та колективу в дошкільному навчальному закладі було розроблено план заходів на 2014 рік.

План заходів щодо відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

Кiлькiсть переглядiв: 133