Багато років тому,
був побудований заклад дошкільної освіти...

Вже понад 50 років колектив дитсадочка наповнює життя кожної дитини світлом добра й ласки, духовно виховує, звеличує особистість дитини, допомагає розквітнути діточкам всіма кольорами веселки, закладає фундамент великих людських починань…

Дитячий садок розташований в двохповерховій будівлі. Навколо нього гарна територія, яка завжди потопає в квітах, кущах та деревах. А як все починалося багато років тому…?

В 1964 році на вулиці Танкопія 31/4 відкрився дошкільний навчальний заклад №294. Дитячий садок розмістився в двохповерховій просторій будівлі, з великими вікнами, в які завжди зазирає сонце. Це був сучасний на той час, 12-ти груповий дитячий садок, розрахований на 280 місць. Першим завідувачем була Чернова К.С.

На початку 1965 року формувався колектив закладу. Молоді енергійні, завзяті жінки готували групи до прийому діточок. З лютого 1965 року дитячий садок очолила Артемчук Лідія Володимирівна.

/Files/images/Scan10004.jpg

На фото Артемчук Л.В. в першому рядку, третя зліва з квітами

Талановита, мудра, професійна, вона об’єднала навколо себе колектив. Немало треба було подолати перешкод, щоб підняти заклад, наповнити його всім необхідним для вихованців. Колектив працював завзято: наводили лад, готували територію дитячого садка, облаштовували огорожу, засаджували дерева та кущі, квітники. Вперше відкрила двері закладу для перших вихованців завідувач Артемчук Лідія Володимирівна вже в грудні 1965 року. Запрацювали відразу всі 12 груп для дітей віку від 4-х місяців до 7 років.

Завідувач закладу Артемчук Лідія Володимирівна спрямовувала роботу колективу таким чином, що він неодноразово отримував нагороди і визнання Харківської міської адміністрації та районного управління освіти. На базі закладу проводились районні семінари та методичні об’єднання. Працювала завідувачем Артемчук Л.В. до 23.01.1974 року, а потім Лідія Володимирівна перейшла працювати викладачем та продовжила готувала молодих вихователів в педагогічному класі при школі № 91 Комінтернівського району.

З 23.01.1974 по 01.10.1974 естафету перейняла завідувач Бочкова Е.А.

А з 01.10.1974 по 01.11.1979 заклад очолювала Родіонова Олександра Захарівна. Дитячий садок став рідною домівкою для дітей та їхніх батьків.

Історичний літопис продовжила керівник Абрамчева Валентина Віссаріонівна, яка очолювала дитячий садок з 01.11.1979 року по 1984 рік.

/Files/images/Абрамчева..jpg

Вона прийшла в садочок в березні 1965 року молодою, тендітною дівчиною, працювала спочатку на посаді няні, няні-санітарки. В 1966 році закінчила педагогічний клас та знов повернулась до дитсадка вже вихователем. В своїй праці Валентина Віссаріонівна продовжувала славетні традиції закладу, які започаткувала АртемчукЛ.В. Слід зазначити, що весь час педагоги закладу приділяли велику увагу фізичному розвитку дошкільнят. В цей час було встановлено фізкультурне обладнання на ділянках дитячого садка. А в 1984 році перейшла викладачем до педагогічного класу при школі № 91 Комінтернівського району.

В 1984 році естафету прийняв новий керівник – молода та завзята, енергійна Давидова Ольга Володимирівна, яка очолювала дитячий садок до 1999 року.

/Files/images/Давидова..jpg

Слід зазначити, що Ольга Володимирівна, історик за фахом, надавала велике значення фізичному розвитку дошкільнят. Було придбано сучасне обладнання для фізичний занять, оснащено одну з груп та переобладнано її в спортивну залу. Колектив дошкільного закладу створював умови для фізичного виховання дітей в групах. Це завдяки її керівництву та відданості колективу, педагогічній справі, дошкільний заклад став базовим для студентів Харківського педагогічного училища.

В цей час колектив складався в основному з молодих фахівців. Плинув час, і педагоги становилися справжніми майстрами свого діла.

Молодими фахівцями прийшли вони на роботу вихователями і ось вже багато років самі очолюють дитячі садочки нашого району.

/Files/images/Пипенко..JPG Це Піпенко Наталія Олексіївна, завідувач КЗ «ДНЗ № 138», яка очолює успішний дошкільний заклад з його відкриття по теперішній час.

/Files/images/Scan10005.jpg

Та Ісаєва Лідія Миколаївна, завідувач КЗ «ДНЗ № 383», яка очолює успішний дошкільний заклад з його відкриття по теперішній час.

Але були й дуже важкі часи на шляху становлення нашого закладу. 90-ті роки ХХ століття були роками виживання для всієї країни і для нашого закладу. Різко впала народжуваність, кількість груп в дитячому садку постійно зменшувалася, їх залишилось тільки 4. Дуже болісно проходила процедура скорочення персоналу закладу, занепала й матеріально-технічна база. Для збереження дитячого садку завідувачем Давидовою О.В. в квітні 1998 року було прийнято рішення увійти до складу НВК №38, під керівництвом директора Костромітіна Юрія Олексійовича.

Це були важкі часи для дошкільного підрозділу УВК № 38 (так на цей час називався дитячий садок № 294).

Змінилося й керівництво підрозділу, на зміну Давидовій О.В. прийшла молода та енергійна Чемісова В.Д., яка очолювала наш заклад по 2018 рік. Роки, коли заклад був у складі НВК справедливо можна назвати роками виживання. І хоча багато було позитивних моментів (глибока робота з наступності дитячого садка та початкової школи, спільні педагогічні ради, зручні умови для учнів початкової школи), в цей час продовжувала занепадати матеріально-технічна база закладу, мало приділялося уваги й території закладу. Не поповнювався ігровий фонд, фонд технічних засобів навчання, багато груп дитячого садку було віддано під початкові класи НВК № 38.

З 2005 року, коли дошкільний підрозділ НВК № 38 відділився від НВК № 38 та знову отримав статус ДНЗ № 294 - почалося відродження закладу.

З 2018 року і по теперішній час заклад очолює Моторикіна Тетяна Михайлівна.

Завдяки активній роботі персоналу та допомозі батьків, стали виконуватись ремонтні капітальні роботи, в групах та кабінетах з’явились нові меблі та іграшки, оновлена матеріально-технічна база. За останні 10 років проведено ремонт усіх приміщень закладу, неодноразово ремонтувалися групи, харчоблок. Зараз проводиться заміна вікон, ремонти санвузлів, рекреацій.

Наш садок дуже змінився, стала сильнішою матеріально-технічна база закладу.

Колектив закладу приймає активну участь в районних та міських заходах.

Кiлькiсть переглядiв: 559