/Files/images/психолог 3.jpg

ПРАВИЛА СПІЛКУВАННЯ З ДИТИНОЮ

Правило перше.

Вміти слухати свою дитину завжди і усюди, віддаючись цьому слуханню цілком і повністю, при цьому не перебиваючи дитину, не відмахуючись від нього, як від назойливої комахи,проявляючи терпіння.

Правило друге.

Вміти слухати свою дитину так,як вам би хотілося,щоб розмовляли з вами,проявляючи м’якість,поважність, виключаючи повчальність і грубість.

Правило трете.

Карати, не принижуючи, а зберігаючи гідність, та вселяючи надію на виправлення.

Правило четверте.

Досягти успіхів у вихованні можна лише тоді,коли батьки - є прикладом позитивної поведінки кожного дня.

Правило п’яте

Визнавати свої помилки, просити вибачення за неправильні дії і вчинки, бути справедливим в оцінці себе та інших.

/Files/images/психолог 4.jpg

Дитячі заповіді для батьків, бабусь і дідусів

1. Дорогі батьки, пам’ятайте, що ви самі запросили мене до своєї родини. Коли-небудь я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене, будь ласка, мистецтву бути людиною.

2. Я бачу світ інакше, ніж ви. Прошу вас, поясніть мені: що? Коли? І чому? Кожен із нас має робити.

3. Мої ручки ще маленькі. Не очікуйте від мене досконалості, коли я застилаю ліжко, малюю, пишу або кидаю м’яча.

4. Мої почуття ще недозрілі. Прошу, будьте чуйними до моїх потреб.

5. Щоб розвиватися, мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте й оцінюйте, але не мене – лише мої вчинки.

6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на них учився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення у дорослому житті.

7. Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з вашими очікуваннями.

8. Я вчусь у вас усього: слів, інтонацій голосу, манер. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчіть мене, будь ласка, кращого. Пам’ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомогти одне одному.

9. Я хочу відчути вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте обережні, щоб ваша любов не перетворилися на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.

10. Любі мої, я вас дуже-дуже люблю! Покажіть мені, що ви також мене любити.

/Files/images/психолог 7.jpg

Дитина чи карьєра, що обрати?

Всі дорослі дуже часто відчувають почуття провини, коли віддають малечу до дитячого садочка. Існує міф про те, що головним у житті чоловіка МАЄ БУТИ РОБОТА. Або що жінка ПОВИННА жертвувати усім задля виховання дитини.

Ці міфи роблять нестерпними життя батьків, обмежують особистість мами й тата, змушуючи їх оцінювати свої дії, виходячи з певних "прийнятих норм". Як бути? Що робити? Рекомендую Вам прочитати книгу Ганни Кравцової "Дитина або кар'єра або Як бути гарними батьками, якщо Ви весь день на роботі".

/Files/images/психолог 6.jpg

ЯК ПІДГОТОВИТИ ДИТИНУ К ТОМУ, ЩО У САДКУ ВІН БУДЕ ЗАЛИШАТИСЯ БЕЗ МАМИ

Таку підготовку треба починати не раніше, ніж згасне тривога сепарації, тобто приблизно після півтора роки. Починає з цього віку, малюки вже не відчувають занадто сильного страху при розлуці з мамою, здатні більш менш спокійно підпустити до себе малознайому дорослу людину. Настороженість по відношенню до незнайомців може зберігатися ще досить довго років до трьох, а уж до кінця другого року життя буде присутнім майже напевно

Якщо і після трьох років дитина залишається полохливою, ні на крок не відходить від мами,треба серйозно замислитися: чи правильно ви вибудовуєте свої стосунки з малюком, чи не підтримуєте в нім цю тривожність? можливо, має сенс звернутися до дитячого психолога.

/Files/images/психолог 5.jpg

Рекомендації батькам на кожен день

1. Казати сину або дочці; «Людям повинно бути с тобою легко ».Не бійтесь повторювати це.

2. Коли ви сварите дитину , не вживайте виразів: «Ти завжди», «Ти зовсім», «Вічно ти».Ваша дитина завжди хороша, він лише сьогодні що то зробив не так,про це і скажіть йому.

3. Не розлучайтесь з дитиною у сварці,з початку помиріться, а потім ідіть за своїми справами.

4. Намагайтеся, щоб дитина була прив'язана до будинку, повертаючись додому не забудьте сказати: "А все таки, як гарно у нас вдома".

5. Переконуйте дитину давно відому формулу психічного здоров'я: "Ти хороший, але не кращий за інших".

6. Наші розмови з дітьми нерідко бідні, тому кожен день читайте з дітьми вголос(навіть з подружками) гарну книгу, це сильно збільшить ваше духовне спілкування.

7. У суперечках з сином або дочкою хоч іноді поступайтесь, щоб їм не здавалось, ніби вони вічно не праві .Цим ви і дітей навчите поступатися, та визнавати свої помилки і поразки.

/Files/images/психолог 8.jpg

Закони, які допомагають подолати труднощі в поведінці дитини

Закон 1.

Пізно пред'являти вимоги и накладати заборони у усвідомленому віці. Цьому треба вчити терпляче і поступово.

Закон 2.

Заборони і вимоги повинні бути гнучкими, їх не повинно бути багато.

Закон 3.

Заборони і вимоги не повинні вступати в протиріччя з найважливішими потребами дитини.

Закон 4.

Заборони і вимоги, що пред'являються батьками повинні бути єдиними.

Закон 5.

Заборони і вимоги повинні дитині пояснюватися.

Закон 6.

Заборони і вимоги повинні пред’являтися спокійним та доброзичливим тоном.