/Files/images/щеплення.jpgЗагартування - просто, корисно, цікаво!

КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ В УКРАЇНІ

/Files/images/КАЛЕНДАР ЩЕПЛЕНЬ.jpg

Вакцінація - надійний помічник імунітету

Малюк та сонце

ЯК ЗМІЦНИТИ ІМУНІТЕТ

Харчуйтесь так, щоб поповнювати запаси eнepгії та відновлювати сили.
Вiд того, як ви харчуєтеся та п'єте у сезон холодної погоди також залежить стан вашого здоров'я та імунітету.
Правильне харчування допомагає регулювати температуру тіла та забезпечує достатню кiлькiсть eнергії для працюючих м'язiв.
Тому харчування повинне бути таким, щоб eнергії утворювалось бiльше, оскiльки у холодну погоду обмiн речовин пiдвищується, i для зiгрiвання та зволоження повiтря витрачається бiльше енергiї, нiж при звичайнiй температурi.


Збiльшiть вживания бiлкової їжi

Оскiльки клітини імунної системи мають бiлкову структуру, нео6хiдно вживати щодня достатню кiлькiсть якiсного бiлку, тобто такого, в якому є всі незамінні амінокислоти.
Це в першу чергу, бiлки тваринного походження: яйця, сир, молочнi продукти, нежирне м'ясо та птиця, риба, у тому числi, жирна морська, та рослинного - квасоля, горох.
Що стосується вуглеводiв, якi є джерелом швидкої eнергії, то перевагу слiд надавати так званим складним, тобтотим, якi засвоюються поступово: свiжi овочi, фрукти, хлiб з цiльного зерна,
А простi вуглеводи, такi, як бiлий цукор, вироби з бiлого борошна,
потрiбно максимально обмежити, а ще краще - зовсiм не вживати, оскiльки нiчого, крім порожнiх калорiй вони не дають.
Hi в якому разi не треба забувати про кориснi натуральнi жири, якi забезпечують органiзм тривалою енергiею: твариннi - молочнi продукти, м'ясо, сало, жирна морська риба та рослиннi - олiї (оливкова, лляна, рапсова) i рiзноманiтнi горiхи та насiння.
Продукти харчування, якi перенасиченi шкiдливими транс-жирами та сiллю, такi як чiпси, сухарики,готовi кондитерськi вироби, особливо з кремом, вживати не варто.

Не починайте свiй день без повноцiнного снiданку

Снiданок "запускає" весь денний обмiн речовин i тому пропускати його ні в якому разi не слiд. Iдеальний снiданок: 2 варенi яйця iз пучком зеленi, бутерброд з цiльнозернового або висiвкового хлiба, 2 шматочки твердого сиру, жменя волоських гopixiв та чашка кави з молоком.
Обiдайте гарячою та бiлковою їжею. В обiд дуже важливо не їсти всухом'ятку, а спожити гарячий суп та м'ясо чи рибу й овочi. Вечерею можуть бути шматок м'яса, салат із капусти та цибулi, та 1 зубчик часнику.
Використовуйте енергетичнi властивостi курячого бульйону.
Мiж основними прийомами їжi перекушуйте бутербродами iз сиром та чашкою гарячого курячого бульйону, посипаного дрiбно порiзаною зеленню та приправленого чорним та (або) червоним перцем чилi.
Бульйон - це джерело незамiнних амiнокислот, якi необхiднi для відновлення організму, він дає енергію та відновлює сили.
Перець чилi мiстить речовину капсаїцин, яка стимулює теплові рецептори і створює відчуття тепла в організмі та сприяє утворенню ендорфiнiв у мозку, якi покращують настрiй.
Солодощi повиннi бути енергетичними.
Чорний шоколад iз гарячим чаєм можуть бути найкориснiшим десертом пiд час перебування на холодi.

Пийте достатньо рiдини

Пiд час холоду пiдвищуються витрати вологи, тому для попередження зневоднення тiла потрiбно не забувати пити. Але якщо ви є любителем чорної кави, то прийом її повинен бути обмежений однією-двома чашками, оскільки кава прискорює виведення води з організму.
Поповнювати запаси рiдини краще зеленим чаєм, чорним чаєм з молоком, настоєм шипшини, натуральними компотами, узваром, журавлиновим морсом та трав'яними чаями. Варення з калини, малини, облiпихи, мед додавайте замiсть цукру.
Вживати напої слiд у гарячому та теплому виглядi. Н i в якому разi не пийте холоднi напої, у тому числi шипучi газовані солодкi, оскiльки вони сприяють охолодженню органiзму та затрудніють перетравлювання їжі.
Зiгрiваючий шоколадний чай на снiданок. Заварiть мiцний чорний чай. В ще гарячий чай покладiть невеличкий шматочок вершкового масла, трохи чорного шоколаду i корицi на кiнчику ножа. Настоюйте 1-2 хвилини.
При замерзаннi, втомi, упадку сил можна приготувати запашний, смачний, зiгрiваючий та енергетичний безалкогольний напiй.
Рецепт: Заварiть свiжий чорний чай, без ароматизаторiв та добавок, iз розрахунку чайна ложка на склянку чаю. Закрийте кришкою та дайте настоятись 5-7 хвилин.
Налийте у чашку свiжозаварений чай (гарячий). Додайтещіпку меленої корицi та iмбиру. За бажанням можна покласти у чашку шматочок лимона i 1-2 чайнi ложки меду. Перемiшайте та дайте настоятися.
Лимон мiстить вітамін С, мед має зiгрiваючi та протимiкробнi властивостi, мiстить багато цiнних вітаміннів, мiнералiв та бiологiчно активних речовин.
Кориця має антимiкробнi та антиоксидантнi властивостi, а екстракти та ефiрна олiя корицi здатнi попереджувати простуднi захворювання. Сильними антимiкробними та дезинтоксикацiйними властивостями володіє імбир.
При болi у горлі, нежитi та ГРВІ свiжий iмбир допоможе захиститися вiд захворювання. Для цього його потрiбно очистити вiд шкірки, вiдрiзати малесенький шматочок та посмоктати. Завдяки дуже вираженим антимiкробним та противiрусним властивостям ефiрних олiй iмбир успiшно лiкує захворювання носоглотки.

Вживайте їжу, багату вiтамiнами мiнералами

Щодня потрiбно вживати їжу, багату вiтамiнами С, групи В, мiнералами та продуктами, якi мають противiруснi та антимiкробнi властивостi: часник, цибулю, xpiн, червоний перець чилi, iмбир. Часник та цибулю найкраще поєднувати з салом та висiвковим або цiльнозерновим хлібом.
Кiлькiсть переглядiв: 462