ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Атестація для кожного з нас - відповідальний та знаковий період. В цей період педагог показує всі свої найкращі наробки, результати праці за 5 років. Хтось дуже боїться цього періоду, хтось відноситься до нього філософськи.
Саме я вважаю, що АТЕСТАЦІЯ - це можливість відмітити людину працю, вшанувати плідну педагогічну праці. Для того, щоб не боятися цього періоду я пропоную Вам розібратися, що ж таке атестація.

АТЕСТАЦІЯ???

АТЕСТАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ - це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
( Витяг із Типового положення про атестацію педагогічних працівників, П.1.2.)
МЕТОЮ АТЕСТАЦІЇ є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.
( Витяг із Типового положення про атестацію педагогічних працівників, П.1.3.)
ОСНОВНИМИ ПРИНЦИПАМИ АТЕСТАЦІЇ є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об'єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.
( Витяг із Типового положення про атестацію педагогічних працівників, П.1.4.)

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ АТЕСТАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ НАКАЗ 06.10.2010 N 930 "Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників"
Наказ Міністерства освіти і науки України № 1135 від 08.08.2013 " Про затвердження Змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників"
Про застосування Типового положення про атестацію педагогічних працівників
Лист МОН № 1/9-617 від 10.09.13 року
Про атестацію музичних керівників, інструкторів з фізкультури дошкільних навчальних закладів Лист МОН № 1/9-165 від 16.03.09 року
ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ від 19.12.2013 р. N 1/9-891
Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом
Вивчення професійної діяльності педагогічних працівників (О.П.Малишева, головний спеціаліст МОН України)
Питання та відповіді в розділі "Освіта вчителів" Освіта - ua
"Атестація педагогічних працівників ДНЗ" обговорення на потралі освітян України"ПЕДРАДА"
"Зміни в атестації педагогічних працівників" блог журнала Керівник ДНЗ
Атестаційна анкета - результативність роботи роботи вчителя в міжатестаційний період
Постанова КМУ від 21.серпня 2019 року № 800 "Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників" та "Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників"
Кiлькiсть переглядiв: 278